O kapele

2010-současnost - Novodobá sestava
Od roku 2010 pomalu, ale jistě, přicházíme na to, že nestálá sestava je hrobem naší muziky, a tak přemýšlíme co dál. Všemu napomůže trochu náhoda, kdy Milan Kopa dostane lano do kapely Pauza a nám nezbývá než začít skládat novou sestavu. Po krátké době se nám podaří získat na zkoušku Milana Husárika – „Kocoura“, vynikajícího sólového banjistu z Českých Budějovic. S Kocourem jsme si již zahráli v různých sestavách, ale nyní se nechává přemluvit, že to s námi zkusí. Milan není žádný začátečník. V letech 1991-1998 hrál s českobudějovickou kapelou Weekend, jejímiž členy byli mimo jiné i Pavlína Jíšová, Viktor Porkristl a Tonda Hlaváč, známé osobnosti folkové scény. S ním natočené písně se objevily i na albech Michala Tučného, kterého občas doprovázel i v dalších kapelách. Honza Pelech s ním později hrál i v kapele Nouze, díky čemuž jsme se s ním seznámili. Kocour je obrovským přínosem do kapely, protože s Honzou tvoří dokonalou dvojici, s níž je hraní tou pravou lahůdkou. Teď teprve je z našeho hraní ten pořádný Šrumecz!


2007-2009 - Období hledání
Sestava kapely je v tomto období velmi proměnlivá a závisí na volném čase muzikantů. Většina vystoupení je hrána ve čtyřech lidech, kdy základem je většinou Antonín "Tony" Skolek (basa, kytara, zpěv), Petr "Bulvár" Škotko (kytara, zpěv), Milan "Kopík" Kopa (sólová kytara, zpěv) a pak alternující sólisti Jan "Bohouš" Chládek (banjo, kytara, zpěv), Jan "Jeník" Pelech (mandolína, housle, kytara ...).  Od té doby, pomalu ale jistě, utváříme svůj repertoár tak, aby se líbil nám i lidem, kteří si nás přijdou poslechnout. Všichni si pamatujeme éru velkého rozmachu country bálů a sami cítíme, že i přes velký počet kapel je na tomto pódiu stále dost místa na to hrát a zpívat písničky, které lidé dobře znají, zpívají si je při práci, v autě s rádiem nebo v koupelně. Z tohoto důvodu chceme hrát a zpívat písničky všech možných žánrů, protože podle našeho mínění lze do pojmu "country" zařadit vše, co zdomácnělo a utkvělo lidem pod kůží.

2005-2007 - Horses vs. Šrumecz
Souběžně s kapelou Horses se začala utvářet i její částečná odnož, a to Šrumecz. Jejím zaměřením byl trochu více technický bluegrass. Základ tvořili: Antonín "Tony" Skolek (basa, kytara, zpěv), Milan "Kopík" Kopa (kytara, zpěv), Jan "Bohouš" Chládek (banjo, kytara, zpěv) a Jan "Jeník" Pelech (mandolína, housle, kytara ...). Bohužel, čas a doba míchají karty, a tak jsou dnes členové původní kapely rozházeni po různých částech republiky a hlavně pracovně vytíženi. Usoudili jsme, že udržovat dvě kapely je nesmysl a muzikantů je málo... Tak jsme ze dvou kapel udělali jednu, a tou je právě Šrumecz. V této době se také Jarek stěhuje do Tábora a tak se sestava musí obejít bez něho. Výsledkem  je složení, které se mění podle toho, kdo z muzikantů je právě dostupný, ale nejčastěji Tonda, Petr, Milan a Bohouš, střídající se s Honzou a Pepou.

2004 - Prehistorie   
O vzniku původní kapely Horses  (dnes Šrumecz) vlastně rozhodla jen chuť několika nadšených muzikantů dát dohromady lidi, kteří by hráli pro radost jak sobě, tak i jiným. Tak se stalo, že pár týdnů po Novém roce 2004 přišlo první hraní, či spíše seznamování v hospodě "Na Bouchalce" v Sušici, kde se začalo utvářet budoucí jádro kapely - Antonín "Tony" Skolek (basa, kytara, zpěv), Petr "Škoťas" Škotko (doprovodná kytara, zpěv), Josef "Žloudek" Bílek (banjo, zpěv) a Jarda Benda (kytara, zpěv). Zjistili jsme, že se naše názory na to, co bude dál, v mnoha směrech shodují. Na další zpívané, tentokrát v Čejeticích, se objevil i Honzík Pelech (housle, mandolína, zpěv), čímž vlastně bylo dáno vše. Snažili jsme se sice za hodně zaneprázdněného Honzu najít mandolínovou náhradu, ale od toho jsme nakonec upustili. V době následující jsme zkoušeli v základním složení Tony, Škoťas a Pepča s tím, že Honza naskočí podle potřeby.